REHBERLİK SERVİSİ

Azim , sabır ve düzenli çalışma. Başarının anahtarı bu olsa gerek. İnsan bahaneleri bir kenara bırakmalı ve hedefe yönelip çalışmalıdır. Herkesin bir bahanesi olabilir. Önemli olan ayağına gelen fırsatları yakalamak , ya da fırsatlar oluşturmaktır. Diğerlerinden ne kadar farklı olursak, o kadar ferkedilecek , diğerlerinden farklı ne yapabilirsek o kadar başarılı olacağız. Unutmamak gerek hayat boşluğu kabul etmez. Sen doldurmazsan bir başkası dolduracaktır.

rehberlik

Öyle ise ilk işimiz plan yapıp çalışmak olmalıdır. Uzun vadeli planların bizi başarıya taşıma olasılığı çok daha yüksektir. Çalışmak hem bizi motive edecek hem de içimizdeki korkuları yenmemizi sağlayacaktır. Hem iyi ve donanımlı bir insan, hem de vatınımıza milletimize hayırlı bir yurttaş olmak için biz Türk gençliğinin en büyük görevi çalışmak olmalıdır. Ulu önderimizin dediği gibi muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızda ki asil kanda mevcuttur. Milletimizin refahı, cehaletin bitmesi, daha insancıl bir yaşam için çalışacağız. Bizle birlikte ailemiz daha sonra halkımız kalkınacaktır.

İyi bir yaşam yaşamanız ve yaşatmanız temennilerimle…..

*Her öğrencinin yapması gerekenler;

  1. Kendinizi psikolojik olarak çalışmaya ve kazanmaya hazırlayın.
  2. Bir not defteriniz olsun ve yapmanız gerekenleri sıralayın. Mutlaka her gün bakın ve yapamadığınız görevler için kendinizi zorlayın, yaptığınız işlerin üzerini çizin.
  3. Mutlaka bir hedef koyun ve o hedef doğrultusunda çalışmanızı planlayın.
  4. Kazanacağınıza kendinizi inandırın ve gereken çalışmayı yapın.
  5. Sayısal branşlarda ağırlıklı konu anlatımı çalışmak yerine bol bol örnek ve soru çözün.
  6. Düzenli aralıklarla deneme yapın. Çünkü denemeler sınavın provasıdır. Ne kadar çok yaparsanız o kadar sınava hazır oluşunuz.
rehberlik